Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zásahy

25. 11. 2006

 V červenci jsme byli vyzváni, abychom s našimi psy pomohli vyhledat dva utonulé.První případ se stal  19.7.06 v Kardašově Řečici. Tam jsme se dostavili druhý den po nešťastné události. Za pomoci našich psů byl vyznačen prostor, ve kterém se utonulý nacházel. Po označení prostoru byl po několika minutách potapěči nalezen.

Druhý případ se stal v pískovně Cep II v Suchdole nad Lužnicí 27.7.06, kde se utopil osmnáctiletý mladík. K tomuto zásahu nás vyzvala Policie ČR. V tomto případě psi označili místo utonutí s naprostou přesností. Policie nám za tuto pomoc zaslala děkovný dopis a značný ohlas byl i v oblastních médiích.

V roce 2008 jsme pomáhali s pátráním po pohřešované ženě v Jindřichově Hradci. 21.12. jsme s fenou Alké prověřovali hladinu  rybníku "Malý Vajgar" ve středu Jindřichova Hradce, poté jsme byli vyzváni k prohledání řeky Nežárky a jejích přítoků ve městě. Fenka ani jednou nenaznačila přítomnost utonulé. 

23.12. jsme pomáhali při prohledávání hustého porostu a nepřístupných míst v katastru obce Lásenice. Ani tam nebyla dotyčná osoba nalezena.