Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vznik HJ ČČK kynologové

25. 11. 2006

 Naše skupina vznikla jako první skupina ČČK se zaměřením na výcvik záchranných psů pro praktické nasazení. Po zkušenostech získaných v jiné organizaci zabývající se touto činností jsme se rozhodli se osamostatnit. Jsme členy Humanitární jednotky ČČK v Jindřichově Hradci. Usilujeme o to, aby tato specifická skupina kynologů byla oficiálně potvrzena nejen v rámci okresu, ale celé republiky. V současné době se pod hlavičkou ČČK výcviku věnuje ještě skupina podobných nadšenců v Brně.

Naši psi jsou cvičeni na vyhledávání osob ztracených v terénu, zavalených pod sutinami i označení místa, kde leží utopená osoba. Z toho je patrné, že psi jsou schopni nalézt živého i mrtvého člověka.

Pes a jeho majitel tvoří při tomto výcviku nerozlučnou dvojici, kde jeden bez druhého neznamená nic. Takto vycvičená zvířata jsou nepostradatelnými parťáky. Jsou to kamarádi do každého počasí, do každé situace a týmu pes-člověk je naprosto jasné, že jeden na druhého se může stoprocentně spolehnout.

Kdykoliv budete potřebovat naši pomoc, kontaktujte nás na telefonních číslech uvedených v kontaktech. Po dohodě a upřesnění informací Vám vždy, bez nároků na finanční odměnu, pomůžeme.Veškeré potřebné vybavení máme vlastní, díky našemu hlavnímu sponzorovi MAGNA CARTECH spol.s.r.o.